FANDOM


Herfinder Han
Reksiopedia
Avek z Herfinderem

Rasa:

Kogut

Miejsce zamieszkania:

Warsztat

Wystąpił w częściach:

RIWC i RIKN

Herfinder Han - wynalazca i majsterkowicz, prawdopodobnie Niemiec (ze względu na położenie geograficzne i przywitanie "Guten Morgen") i prawdopodobnie brat/krewny kapitana Nemo. Jego nazwa to dosłowne tlumaczenie " kogut wynalazca" - Erfinder(moze byc Herfinder -wynalazca ) Hahn (H drugie nieme)- kogut po niemiecku zapisaloby by się to tak: Erfinders Hahn /Erfinder-Hahn (i inne sposoby)

Ciekawostki Edytuj

  • Mieszka w Polsce pod zaborem Niemieckim, co potwierdza wypowiedz Kretesa "Chyba jej teraz nie ma na mapie".
  • Znał i był prawdopodobnie spokrewniony z Kapitanem Nemo (pod koniec RIWC chciał do niego zadepeszować).
  • Na początku RIKN chciał coś powiedzieć, ale bohaterowie już wyruszyli. Niestety, chyba nigdy nie dowiemy się co. Prawdopodobnie była to informacja o tym, że Holmes właściwie nie jest już w Londynie, ale jedzie do Stambułu.
  • To on zniszczył wehikuł czasu testując swój wynalazek - pociąg.
  • Jeśli jest rodziną Kapitana Nemo, to jest też krewnym Koguta Wynalazcy - przemawia za tym fakt, że pomylili go z nim wracający z przeszłości Reksio i Kretes.
    HERRFINDER

    Herfinder Han solo (screen z RIWC)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.