FANDOM


Język Hauhaski - ew. Hałhaski, język używany przez większość psów na całym świecie oraz przez mieszkańców terenów gęsto zaludnionych przez ten gatunek; Kretes zna ten język i postanowił zostać tłumaczem Reksia. Większość psów ma język hałhaski w genach i nie musi się go uczyć.

Język hałhaski wymaga znajomości nie tyle słownictwa, co akcentu. Akcentując pierwszą literę, tworzymy rzeczownik, drugą - czasownik, zaś od trzeciej do ostatniej - przymiotnik bądź przysłówek. Sciszając głos przy wypowiadaniu "bl" tworzymy wykrzyknienie, zaś podnosząc, jak to często czyni Reksio np. rozmawiając z Burektorem - pytanie. Słownictwo hałhaskie jest bardzo proste:

  1. Hau
  2. Hał
  3. Au
  4. Auuuu
  5. Bl
  6. Rrr
  7. Rłap (używane przez Reksia przy skakaniu w RISP)
  8. Hu
  9. Ryry

Niektórzy sądzą, że próby wymawiania polskich słów przez psy są przykładami j. Hałhaskiego. Błąd! Po prostu co ambitniejsze psy uczą się różnych innych języków, ale akcent pozostaje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki