FANDOM


Molly.jpg

Wnętrze piekarni w RIU

Kretoński Ruch Oporu La Resistance - Organizacja składająca się z kretonów, która miała ma celu przeciwstawiać się dyktaturze Kuratora. Jej członkowie dzielnie stawiali opór.

KRO swą siedzibę miał na Kuranie w piekarni "La Resistance Boulangerie", co tłumaczy się jako "Piekarnia Oporu". Samo Resistance to parodia prawdziwego Ruchu Oporu (właśnie "La Resistance", czyli "opór"), który rzeczywiście działał we Francji w czasie II wojny światowej i który w groteskowy sposób przedstawili Jeremy Lloyd i David Croft w serialu 'Allo 'Allo!.

Członkowie KRO Edytuj

Molly, Kreti Kretonen, Blubb, J.P. Kretien i Kapitan Maldurf von Krettof, a dawniej jeszcze Che Kopara. Jego przywódczynią była Molly, ale ta wyprowadziła się do Nory.

HistoriaEdytuj

Kiedyś na Kretonie kury i krety żyły w zgodzie. Wtedy zjawił się Korneliusz, który zbuntował kury i obwołał się kuratorem. KRO powstało by go obalić.

Trzech ważnych członków - Maldurf, Jean Paul i Kretti - zostało uwięzionych. Wtedy na Kuranie zjawił się Dzielny Pies Reksio i Komandor Kret Kretes. Ich celem było uratowanie kur, które uprowadził Kurator.

Bohaterowie zgadzają się na pomoc kretom. Uwalniają trójkę więźniów i latają po całym Układzie Kurana. W końcu niszczą Jajo Śmierdzi Korneliusza. Ten nawraca się na jasną stronę mocy i wraca z Reksiem na Ziemię.

Molly opuściła wkrótce Kuran z zamiarem zamieszkania z ukochanym Kretesem. Nie wiadomo, czy KRO dalej istniało po upadku Kuratorium.

CiekawostkiEdytuj

 • Założycielem La Resistance
  La Resistance.jpg

  Siedziba Kretońskiego Ruchu Oporu widziana z zewnątrz

  był Che Kopara
 • Adres siedziby to: Kuran, ul. Kreta 23e (parodia siedziby AM w Gdańsku - ul. Kręta 23e)
 • Na wystawie leżą stuletnie chlebki, o których Molly zapomniała. W chlebkach ukryty był pilnik. To parodia pewnego wydarzenia z serialu 'Allo 'Allo, gdzie pojawiła się afera z trzema kiełbasami (jedna z nich, wysłana do Berlina pociągiem, który został wysadzony przez RAF, była pusta. Druga, oznaczona maleńką swastyką, zawierała kopię obrazu Upadłej Madonny z wielkim... tego, no... nieważne. Trzecia zawierała oryginał tego obrazu).
 • Prawdopodobnie SeKretny Ruch Oporu znał ich historię.
  Molly 2.jpg

  Szefowa KRO Molly

  Checkopara.jpg

  Che Kopara

Kretoni 1.jpg

Kapitan Maldurf von Krettof, Kreti Kretonen, J.P. Kretien

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki