Fandom

Reksiopedia

Przygody Reksia

676stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Przygody Reksia
Postacie.jpg
Przygody Dzielnego Psa Reksia.

Główni bohaterowie:

Reksio, Kretes oraz Kogut Wynalazca

Funkce komentatora pełni:

Grzegorz Wolf jako Narrator

Wrogowie:

RiSP-szczury,RiU-Kurator, UFO RiC-Ten Który Tak Potwornie Mąci, RiWC-Ryżokitowcy, RiKN-wiele, RiKTTW-Głos, RiMS-Burmistrz(ukryty), szczury (jawni)

Rodzaj:

Przygodówka

Cel:

Pokonanie wroga

Ograniczenie wiekowe:

6+(później 7+)

Przygody Reksia - seria gier stworzona przez firmę Aidem Media.

Gry Edytuj

Pierwsza część Przygód Reksia: Edytuj

Dodatki do serii to: Edytuj

Druga część Przygód Reksia: Edytuj

Dodatki do City of SeCrets 2:Edytuj

Gry planszowe: Edytuj

Główni bohaterowie Edytuj

Reksio - Tytułowy i główny (do powstania RiMS LE) bohater. Nie umie mówić po ludzku, ale mówi po hauhasku. Problem zrozumienia go zniknął w RiMS LE gdzie pojawiły się napisy.

Kretes - Marudny oraz nieuprzejmy kret, chociaż Reksio to jego przyjaciel. Początkowo Kretes był dla urozmaicenia gry RISP, ale od następnej części gry zawsze pomaga Reksiowi. Powoli stał się jedną z najważniejszych postaci. Nawet został tytułowym bohaterem w dodatkach.

Kogut Wynalazca - Lekko szurnięty kogut. Poruszamy się nim tylko w dodatkach. Buduje zawsze jakieś zwariowane machiny. W odróżnieniu od swojego brata pojawia się w drugiej serii gier z Reksiem.

Narrator - Postać, pełniąca rolę komentatora. Często też rozmawia z bohaterami i podaje im jakieś dobre pomysły bohaterom. Przykład pochodzący z RiMS:

Narrator: Kretes pomyślał, że zdobywszy zarówno miskę jak i ziarno mógłby je połączyć w celu uzyskania nowego przedmiotu.

Kretes: Co? Napewno tak nie pomyslałem. A jeśli chcesz wiedzieć to akurat myślałem  o bawełnie i jej roli w dzisiejszym świecie.

Postacie drugoplanowe Edytuj

Korneliusz (Kornelek, pseudonim Kurator) - jedna z ważniejszych postaci jednak nie można go zaliczyć do nieodłącznych bohaterów. Był parodią Imperatora i Dartha Vadera, ale Reksio zawrócił go na dobrą drogę. Jest bratem bliźniakiem jednojajowym Koguta. Miał demoniczny głos (teraz też czasem go używa).

Kury - występują we wszystkich częściach (zresztą tak jak wszelkie inne rodzaje zwierząt). Akurat kury są świetnym przykładem zachodzącego w PR zjawiska. Występują zarówno jako bohaterowie rozumni (królewna, obaj poznani przez nas wodzowie, szaman Rafiki-miki), ale też jako po prostu zwierzęta. Na Ziemi występują ich dwa rodzaje - czarne kury i "zwykłe" - przynajmniej takie poznaliśmy w PR (teoretycznie mogą być też np. "żółte" - żyjące w Azji itp. tzn. może być z nimi tak jak z ludźmi). Są również UFO-kury (zielone) a także wiele innych, które pojawiają się w RiU i są zapewne kurami uprowadzonymi z najróżniejszych planet z całego kosmosu - dlatego mają różne kolory. 

Molly - jedna z głównych postaci w RiU, występuje pod koniec RIC i RiKN. Pojawiła się również w dodatkach. W RiMS i RiMS LE występuję dla żartu gdyż została obudzona przez narratora. Występuję także w RiKWA oraz w RiKTTW, ale tam już występuję jedynie w openingu cut scenkach i epilogu. Nie występuje w drugiej serii.

Kari Mata Hari - jest ważną postacią w RiKN. Reksio się w niej zakochał. Występuję także w RiKWA oraz w RiKTTW, ale tam już występuję jedynie w openingu cut scenkach i epilogu. Nie występuje w drugiej serii.


RISPRIURICRIWCRIKNRIKWARIKTTWRIMSRIMS LEMS2 (powstaje) Na Kury!

Więcej w Fandom

Losowa wiki